Kategorie

build_links(); ?>
Depilacja Laserowa Lublin Salon Olwin
Mode 1 czy Mode 2?
 

Jest to częste pytanie, stawiane sobie przed zakupem pierwszego modelu. Wiele osób zastanawia się również, co to w ogóle oznacza i czy ma to dla nas jakieś znaczenie.
Mode odbiornika oznacza układ funkcji (kanałów) przypisanych do konkretnych drążków (manetek). Mode 1 i 2 są podstawowymi układami (opis tabela poniżej), najczęściej stosowanymi przez modelarzy. Natomiast mode 3 i 4 są kombinacją tych podstawowych. Mode 3 jest pochodną mode 1, a mode 4 pochodną mode 2. Zamieniono w nich kanały sterujące kierunkiem i lotkami.

„Gaz” zwykle przypisany jest do konkretnej manetki (mode 2 – lewa, mode1 – prawa), jednak w większości aparatur pozostałe kanały możemy dowolnie zmieniać, w zależności od potrzeb i zastosowania. Są również aparatury, w których ten problem nie występuje, gdyż możemy je dowolnie dostosować. Niemniej jednak w aparaturach dostępnych w komplecie z modelami takiej aparatury raczej nie znajdziemy.
Wybór mode odbiornika jest sprawą dość indywidualną, gdyż wiąże się  z wygodą sterowania modelem. Każdy z nas jest inny, tak również odczucia poszczególnych osób są odmienne.  
Nie ma złotej zasady jeśli chodzi o ten wybór. Polecam jednak jeśli istnieje taka możliwość, wypróbować obie wersje aparatury na symulatorze (dla bezpieczeństwa) w lokalnym klubie modelarskim lub u znajomego modelarza.
Kiedy już zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie, pamiętajmy iż późniejsza zmiana, kiedy już przyzwyczaimy się do wybranego mode odbiornika, może być bardzo trudna.
apartura
Rys. Przykładowa aprtura (model T625)

 

 

Lewy Drążek  

Prawy Drążek

Mode 1

Kierunek / Wysokość

Lotki / Gaz

Mode 2

Kierunek / Gaz

Lotki / Wysokość

Mode 3

Lotki / Wysokość

Kierunek / Gaz

Mode 4

Lotki / Gaz

Kierunek / Wysokość

Mode 1 mode2