Kategorie

Depilacja Laserowa Lublin Salon Olwin
Samochody zdalnie sterowane – prawdziwe wyczynowce.
 
 
Samochody rc to modele zdalnie sterowane (radiowo), którymi można precyzyjnie kierować za pomocą aparatury – nadajnika.
Niektórym samochody zdalnie sterowane kojarzą  się z zabawkami, którymi bawili się w dzieciństwie, ale to mija się z prawdą. Modele samochodów zdalnie sterowanych dostępne dziś na rynku to zaawansowane technologicznie odpowiedniki swoich większych „braci”, które dowolnie można rozbudowywać, tuningować i regulować, celem poprawienia parametrów jezdnych oraz osiągów (niczym w prawdziwych samochodach).
auto hpi
Samochody rc dzielą się na klasy, w zależności do jakiej jazdy są przeznaczone, czy jest to of-road (tzw. Samochody terenowe), czy on-road, czy model przeznaczony jest do wyścigów, czy do driftu. Oczywiście po wprowadzeniu drobnych modyfikacji i zmiany ustawień, modele można wykorzystywać dowolnie. Jednak należy pamiętać, iż wtedy ich osiągi nie będą dorównywały modelom przeznaczonym do konkretnych celów, a wyjechanie w teren modelem torowym, najpewniej skończy się jego uszkodzeniem.
auto-hpi-rtr
Planując zakup modelu wiele osób zastanawia się, czy wybrać model spalinowy, czy elektryczny. Jest to nierozstrzygnięty spór toczący się od lat, bo tylu, ilu jest zwolenników danego rozwiązania, tylu też jest jego przeciwników.

Modele spalinowe są głośniejsze, co dla jednych jest zaletą (dźwięk pracy silnika), a dla innych wadą. Niemniej jednak, niezaprzeczalnie silnik spalinowy wymaga więcej obsługi oraz zakupów paliwa, które nie jest najtańsze (około 25zł za 1 litr). Jednak, gdy wyjeździmy zbiornik po prostu dolewamy paliwa i bawimy się dalej, natomiast kiedy wyczerpie nam się akumulator, możemy tylko wymienić go na drugi (dodatkowy akumulator to kilkadziesiąt złotych), lub przerwać zabawę na czas ładowania akumulatora.
Kiedy mamy już model i nauczymy się go obsługiwać, przychodzi czas, że chcemy czegoś więcej i zaczynamy go modyfikować, celem optymalizacji parametrów, czy wyglądu.
Dzisiejsze samochody zdalnie sterowane, można dowolnie przerabiać, od wymiany opon (które w profesjonalnych modelach potrafią kosztować tyle, co normalne opony), poprzez regulacje zawieszenia, wymianę pakietu, silnika, wałów, czy amortyzatorów, po wymianę, czy malowanie nadwozia. Większość producentów dostarcza szeroki wybór wymiennych karoserii i innych podzespołów tuningowych.
auto-hpi
Jedne z najlepszych modeli dostępnych na rynku to modele HPI. Są to auta rc godne polecenia i mimo, iż ich cena nie jest najniższa, to jednak jest adekwatna do jakości i możliwości modeli.
 
 
Nie zastanawiaj się dłużej i wybierz model dla siebie, ruszaj na tor i baw się dobrze!
 
*